e-stragan

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

E´stragan został założony przez sąsiadki i przyjaciółki Karolinę Henriksson i Anię Woś w grudniu 2021. Dwie mocno aktywne zawodowo matki Polki, które w sezonie biegały z targowiska na targowsiko, jeździły po wsiach, po lokalnych bazarkach, z koszami i baliami do prania w bagażniku samochodu, w poszukiwaniu najlepszych lokalnych produktów na przyrządzanie posiłków dla swoich rodzin i najlepszych składników na weki, które na dłużej pozwoliłyby dać się cieszyć smakami lata i jesieni…

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Założyłyśmy e’stragan, bo jako matki-Polki-scyzoryki, byłyśmy już zmęczone ciągłym szukaniem pomysłów na obiady dla rodziny, poświęcaniem czasu na zakupy, szukaniem miejsc parkingowych, poszukiwaniem dobrych, lokalnych składników,
a nie wypolerowanych i świecących od chemii warzyw.
W sezonie biegałyśmy z targowiska na targowisko, jeździłyśmy po wsiach, sadach, po lokalnych bazarkach, rolnikach, z koszami
i baliami do prania, w poszukiwaniu najlepszych lokalnych produktów. Wszystko w trosce o to by nasze rodziny jadły dobrze i zdrowo.

Pandemia, praca zdalna, kolejne wyzwania i niechęć do dań z pudełek oraz sąsiedzka energia, przekonały nas, że można ułatwić sobie życie.

Dostrzegłyśmy potrzebę na e’stragan, na usługi paczek zakupowych, z gotowymi przepisami, z dostawą do domu, które tak jak nam, uprościłyby życie codzienne, szczególnie rodzinom z małymi dziećmi, mieszkającym w miejscach, z dopiero co rozwijającą się infrastrukturą na przedmieściach Warszawy i okolicznych miastach i miasteczkach. Okazało się, że jesteście gotowi odpuścić kontrolę nad sporządzaniem jadłospisów i robieniem zakupów, gdy w zamian zyskujecie czas, świetne produkty, smaczne i zdrowe przepisy oraz transparentność w pochodzeniu produktów.

Z pasji i wiary w impakt społeczny podjęłyśmy się misji e’straganu. Nie chcemy być w całej Polsce, chcemy być Twoimi sąsiadkami, dostarczać Ci produkty z lokalnych targów, od lokalnych rolników i producentów oraz przede wszystkim chcemy byście mieli więcej czasu dla rodziny i dla siebie (!!!) Chcemy by jedzenie miało smak, przyjemność i sens. A przy okazji, chcemy by było lagom! – czyli w sam raz:)

Nasza misja

Naszą misją jest dostarczanie dobrych, wysokojakościowych i zdrowych produktów żywnościowych wraz z opracowanymi przez nas przepisami bezpośrednio pod Twoje drzwi. Produkty dostarczamy od lokalnych producentów i rolników, tak aby po Twoim przyrządzeniu wylądowały  ”z targu na stole”. Jedyne co Ty potrzebujesz zrobić to ugotować obiad i cieszyć się nim w gronie najbliższych!

Nasza wizja

Chcemy zainspirować więcej ludzi do świadomego, zdrowego, różnorodnego i odpowiedzialnego odżywiania. Dostarczamy produkty, które zawierają odpowiednią ilość składników odżywczych, pozytywnie działają na nasze zdrowie i tym samym na nasze samopoczucie, ale także w ograniczony sposób wpływają na środowisko. 

Nasi lokalni rolnicy i producenci stawiają sobie surowe wymagania hodując i produkując żywność. Wkładamy wiele serca w to by przepisy były smaczne, zdrowe i zbilansowane oraz ostatecznie zweryfikowane przez naszą dietetyczkę Kasię.

Odtwarzamy ścisły związek między rolnictwem, targiem a gotowaniem. Pasjonujemy się lokalnym i sezonowym jedzeniem, zdrowymi nawykami żywieniowymi, gotowaniem na bazie doskonałych ”niedoskonałych”, bo naturalnych i niemodyfikowanych produktów, i za tym idącymi doznaniami kulinarnymi.

Nasze wartości

TROSKA

JAKOŚĆ

KREATYWNOŚĆ

TRANSPARENTNOŚĆ

ELASTYCZNOŚĆ

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Stanowią podstawę naszej współpracy z klientami, dostawcami, między sobą oraz ze społeczeństwem.

Karolina Henriksson

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch najlepszych na świecie synów, 6,5 i 2,5 lata. Urodziłam się w Szwecji i większość życia w niej spędziłam, co w dużej mierze wpłynęło na mój światopogląd (lagom, hygge, pęd za slow life i life balance☺) Ponad rok temu pandemicznie przeprowadziliśmy się wraz z rodziną do Polski, pod Warszawę, w sielsko-leśne okolice i tak zostaliśmy. 

Oprócz e´straganu pracuję zawodowo jako prawnik i zajmuję się konsultingiem prawnym w obszarze prawa handlowego, w zagadnieniach polsko-szwedzkich. Wolny czas najchętniej spędzam z rodziną, aktywnie i na świeżym powietrzu. Przedpandemicznie w podróżach. Lubię grać w tenisa i kibicować synowi na treningach/turniejach. Chętnie grzebię w ziemi i mogę się pochwalić uprawą m.in. topinamburu, jarmużu, brokułów. W sezonie robię weki, które na dłużej pozwalają się cieszyć smakami lata i jesieni. Jako osoba hiperaktywna pracuję nad równowagą wewnętrzną, a joga i pilates jest dla mnie skuteczną metodą na regenerację sił.

Ania Woś

Prywatnie żona i mama dwójki wspaniałych dzieci syna, 5 lat i córki, 11 lat. Zawodowo przedsiębiorca, od 2018 roku prowadzę z sukcesem firmę remontową, gdzie kobiecym okiem nadzoruję osobiście jakość i terminowość realizowanych zleceń. Całe życie mieszkałam w Warszawie, ale czas pandemii umocnił mnie w przekonaniu żeby przeprowadzić się do domu pod Warszawę. 

Od roku mieszkam z rodziną w bliskości lasu i sielskiej wsi, gdzie w przydomowym ogródku spędzamy z rodziną większość wolnego czasu ciesząc się urokami natury. Tradycja ma dla mnie ogromne znaczenie, dlatego bardzo lubię gotować z dziećmi, lepimy wspólnie pierogi, pieczemy ciasteczka, czy wyrabiamy domowy makaron. W wolnej chwili podróżujemy lub spędzamy czas w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Praca szuka człowieka, więc dołącz do nas!

W e´straganie zajmujemy się wszystkim od komponowania dań, logistyki, pakowania, obsługi klienta po komunikację, marketing, sprzedaż B2B i finanse.
U nas właściwa osoba może stworzyć swoje miejsce pracy marzeń.

Jeśli masz głowę na karku i dużą dozę kreatywności wyślij do nas spontaniczne zgłoszenie. Skorzystaj z formularza lub napisz maila na
kariera@estragan.pl. 

Chętnie rozpatrzymy Twoje zgłoszenie.

Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Koszyk