Sprawdzone produkty - eko, ale nie dajmy się zwariować

Staramy się by nasze składniki były zawsze ekologiczne lub z upraw i hodowli niecertyfikowanych, ale które wiemy, że swoimi praktykami biją na głowę te certyfikowane. Dobrostan zwierząt, lepsze grunty orne i większa różnorodność środowiska, a także mniej eutrofizacji i chemicznych pestycydów w przyrodzie – to jest dla nas ważne. U nas nie znajdziesz genetycznie modyfikowanych warzyw i owoców, mięs nafaszerowanych antybiotykami i hormonami, syntetycznych substancji słodzących, wzmacniaczy smakowych, czy E-kombinacji. Bo tak uważamy jest najlepiej dla zdrowia i środowiska. Jesteś tym co jesz!

Czas to pieniądz i dużo więcej

Zależy nam by nasi klienci oszczędzali czas na rzeczy dużo ważniejsze niż chodzenie i jeżdżenie po pracy od jednego do drugiego opustoszałego stoiska w sklepie, supermarkecie czy na targu, stanie w kolejkach, przepychanie się przez tłumy, szukanie miejsc parkingowych (najprawdopodobniej wszystko już w towarzystwie sfrustrowanych i zmęczonych po przedszkolu/szkole dzieci.) Mamy wariant Szybkiej paczki, lubianej przez dzieci, która pozwoli Ci zyskać jeszcze więcej wolnego czasu, który na przykład możesz przeznaczyć na cierpliwe wspólne gotowanie z dziećmi. Czas jest cenny, a życie krótkie, więc chcemy byś czas wolny od niezbędnych obowiązków spędzał jakościowo i na rzeczach, które mają większy sens i które sprawiają Tobie największą przyjemność!

Sezonowo i lokalnie, czyli lichi tu nie znajdziesz

Nasz asortyment produktów i nasze przepisy oparte są głównie na surowcach sezonowych polskich i europejskich. Większość naszych dostawców znajduje się lokalnie, blisko naszego punktu logistycznego w Żelechowie, gm. Żabia Wola. Tak jest najlepiej ze względu na klimat, ślad węglowy, środowisko, ale przede wszystkim smak. Nasze produkty nie latają!

Zielono nam - czyli to zielone jest zdrowe

Warzywa są ważnym elementem zdrowej i zbilansowanej diety, dlatego świeże warzywa zajmują dużo miejsca w naszych paczkach i zgodnie z zaleceniami dietetycznymi, proporcje różnorodnych warzyw są większe względem produktów mięsnych. W ten sposób dbamy o Twoje zdrowie i wspieramy zrównoważony klimat. Chcemy Cię zainspirować do tego by jeść więcej warzyw i by było Ci zielono. Odważ się poeksperymentować, naucz się czegoś nowego i znajdź nowe faworyty smakowe. Niezależnie od tego, czy jesz produkty mięsne czy nie, mamy dla Ciebie odpowiednie warianty paczek.

Oko na środowisko - czyli gdzie wszystko się zaczyna

Wiele aspektów wpływa na ślad klimatyczny żywności. Sposób uprawy,
produkcji, pakowania i transportowania czy komponowania talerza. To co się da, nie kupujemy i nie sprzedajemy w plastiku, a tam gdzie słyszymy „nie da się” wspieramy producentów w poszukiwaniu biodegradowalnych rozwiązań. Dania komponujemy tak by składniki potrzebne do wykonania go nie były pakowane w opakowania plastikowe. U nas nie dostarczymy Ci zakupów w 10 min, będziesz musiał cierpliwie na nie poczekać 7 dni od złożenia zamówienia. Weryfikujemy odległości transportowe, maksymalnie je skracamy, tak by optymalizować transporty i mieć najkorzystniejszy model logistyczny dla klimatu. Na bieżąco mierzymy nasz ślad węglowy, tak abyśmy mogli stale pracować nad optymizacją procesów i zmniejszać emisje.

Prawo do jedzenia - wspieramy Pajacyka

Szczególnie bliskim tematem naszym e’straganowym sercom, jest sytuacja niedożywionych dzieci w Polsce. Każde dziecko ma prawo do jedzenia. Robiąc zakupy w e´straganie finansujesz posiłki dla dzieci niedożywionych i wspierasz akcję Pajacyk. Statystyki o ilości dofinansowanych posiłków publikujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Głód wiedzy

Częścią naszej filozofii jest praca nad rozpowszechnianiem wiedzy o dobrym jedzeniu, warzywach i owocach. Kiedy żywność jest sprzedawana w opakowaniu, lub już jest wstępnie pokrojona, często jest pozbawiona połączenia z miejscem pochodzenia. My umożliwiamy kontakt z pierwotnym pochodzeniem naszych produktów i wracamy ”do korzeni”. Dla zainteresowanych grup prywatnych lub szkolno-przedszkolnych we współpracy z naszymi rolnikami i producentami organizujemy oprowadzanki i warsztaty w celu poszerzania wiedzy o uprawie warzyw i owoców.