e-stragan

FAQ

Bardzo prosto!

  1. Wybierz i zamów swoją Paczkę.
  2. My wybieramy dla Ciebie propozycje dań tak, aby Twoje menu było smaczne, zdrowe i zbilansowane. Nasze przepisy wraz z załączoną instrukcją, krok po kroku przystępnie przeprowadzą Cię przez bezstresowe gotowanie. Twoje gotowanie będzie proste, bo wszystkie przepisy są przetestowane i sprawdzone przez nasz team kulinarny, produkty są zważone i po porcjowane. Jeśli nie lubisz niektórych ”kontrowersyjnych” składników, takich jak np. kolendra, proponujemy Ci zamienniki.
  3. – Jeśli zdecydowałeś się na subskrypcję i chcesz zmienić Paczkę na inną, możesz ją zmienić nie później niż 7 dni przed przewidywaną dostawą. Paczka jest dostarczana bezpłatnie na wskazany adres. W Panelu Klienta możesz łatwo administrować Twoje zakupy i decydować jak często i kiedy Paczka ma być dostarczona.
  4. Przy pierwszym zamówieniu masz możliwość zamówić jednorazowo paczkę próbną lub od razu wybrać subskrypcję. Subskrypcja oznacza, że będziesz otrzymywał dostawę wybranej paczki co tydzień lub co dwa tygodnie. Nasza subskrypcja nie jest wiążąca i możesz łatwo zmienić Paczkę na inną, wstrzymać dostawy (np. w okresie urlopowym) lub odwołać nadchodzącą dostawę, gdy zajdzie taka potrzeba. Jedyne o czym potrzebujesz pamiętać to, że zmiany muszą być dokonane najpóźniej 7 dni przed przewidzianą dostawą. Zakupy dostarczamy w piątki i soboty w zależności od lokalizacji. Trzy dni przed dostawą otrzymasz mail z przewidzianym menu i z innymi informacjami. W dniu dostawy otrzymasz SMS z przewidzianą godziną dostawy.

Każda Paczka zawiera składniki potrzebne do wykonania dań w menu i dokładną instrukcję przygotowania dania. Niektóre składniki zakładamy, że będziesz mieć w domu, np. olej, sól, pieprz. Przed dostawą poinformujemy Cię mailowo, jakich składników ewentualnie możesz potrzebować lub warto opcjonalnie dodać do dania. Składniki będą po porcjowane i odmierzone adekwatnie do Twojego wyboru.

Aktualnie dostarczamy w Warszawie, okolicach i powiatach granicznych. Kod pocztowy pozwala nam zweryfikować, czy dostarczamy Paczki pod Twój adres. Jeśli na chwilę obecną nie dostarczamy, nie zniechęcaj się i zaglądaj od czasu do czasu na Stronę Internetową, w zakładce „Sprawdź dostępność usług”, w lewym górnym rogu, bo stale pracujemy nad rozszerzeniem obszaru dostaw.

Tak, minimalne zamówienie to paczka dla dwóch osób na 3 dni, wedle wybranego rodzaju Paczki.

Do przygotowania większości dań z Paczki potrzebujesz podstawowych przyborów kuchennych, tj. garnek, patelnia, blender, papier do pieczenia, piekarnik. Gdyby przepis zakładał co innego, zawsze sugerujemy alternatywne rozwiązania.

Wasze i nasze zdrowie jest naszym największym priorytetem. Stosujemy najlepsze praktyki higieniczne, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, w celu ograniczenia ekspozycji i transmisji chorób, tj: właściwą higienę rąk, higienę kaszlenia i kichania, stosowanie maseczek w zakładzie i przy transporcie Paczek etc.

W e’straganie zależy nam na najlepszej jakości produktów i usług. Wszystkie produkty są sprawdzane i pakowane ręcznie. Mogą jednak wystąpić błędy, szybkie dojrzewanie lub wstrząsy podczas transportu. Jeśli coś jest nie tak z dostarczoną Paczką, jeśli brakuje jakiegoś towaru lub jesteś niezadowolona/y z samej dostawy, możesz złożyć reklamację. Najłatwiej to zrobić przez Panel Klienta, w zakładce Reklamacja. Prawo do reklamacji powstaje, gdy produkt jest wadliwy, nie spełnia wymagań jakościowych lub z innego powodu nie nadaje się do spożycia. Otrzymasz wtedy kompensatę

Zastrzegamy sobie prawo, w wyjątkowych przypadkach, do wymiany produktów wymienionych w menu na odpowiednie towary zastępcze. O takiej zmianie dostaniesz w porę informację. Może to mieć zastosowanie w przypadku braku surowców na rynku lub w przypadku konieczności wymiany lub wymiany oryginalnego składnika z innego powodu, np. aspektów środowiskowych, zmiany w zaleceniach żywieniowych. Jeśli błąd w zawartości Paczki, względem przepisu jest ewidentny, odsyłamy do zakładki Reklamacja w Panelu Klienta.

Produkty w e’straganie mają charakter zmienno-wagowy, dlatego waga wskazana w przepisie może różnić się od wagi faktycznej produktów w Paczce. Wskazane ceny Paczek są cenami bazującymi na porcjach. Wynika to ze sposobu pakowania składników u producentów i dostawców. Różnice w wadze produktów innych niż suche mogą wynieść do +/- 10%.

Nie. Paczki są przygotowywane na indywidualne zamówienie, zawierają produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia, są szczelnie zamknięte i po ich otwarciu nie można ich zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych. Możliwość zwrotu przysługuje jedynie gdy reklamacja jest zasadna.

Tak. Większość naszych dań jest np. bezglutenowa z założenia. Wszystkie dania są szczegółowo opisane w menu i rozpisane pod względem wartości odżywczych, kalorii i alergenów. Możesz stosować zamienniki, zdecydować się na paczkę wegetariańską lub skorzystać z naszej usługi dodatkowej, gdzie nasza dietetyczka przygotuje specjalnie skrojoną dietę dla Ciebie i Twojej rodziny.

Paczki mogą w niektórych przypadkach zawierać orzechy i inne alergeny.

Jeśli chodzi o zawartość glutenu, laktozy i innych ewentualnych alergenów opieramy się na własnych procedurach dostawców i ich własnym oznaczeniu poszczególnych produktów. Jesteś sam/a odpowiedzialna/y za zapoznanie się ze spisem treści oraz za samodzielną wymianę składników, które nie są odpowiednie do Twoich specjalnych potrzeb lub życzeń.

Składniki z krótszą datą przydatności są opisane na opakowaniach. Produkty wrażliwe na temperaturę, są również odpowiednio zabezpieczone termicznie. Sugerujemy, aby dania były sporządzane w kolejności, w której są przedstawione w menu. Zapewnienie jakości i świeżości naszych produktów jest dla nas sprawą kluczową. Wybieramy produkty najświeższe i najlepszej jakości od sprawdzonych dostawców. Nasze produkty są zamawiane przez nas i dostarczane na bieżąco po otrzymaniu zamówienia, tuż przed rozpoczęciem dostawy do Ciebie. Paczki są pakowane w naszym zakładzie we wzorowych warunkach, spełniających najwyższe wymagania sanitarne Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Natomiast, sam/a ponosisz osobistą odpowiedzialność za bezpieczne przechowywanie i przygotowywanie surowców i żywności oraz utrzymanie ciągu temperaturowego. Bliższe informacje na temat higieny żywności na stronie internetowej https://www.pzh.gov.pl/serwisy-tematyczne/instytut-zywnosci-i-zywienia/ i https://ncez.pzh.gov.pl.

Nasze przepisy zostały opracowane przez nas same, walidowane i przeliczone przez naszą dietetyczkę Kasię i ugotowane oraz przetestowane przez naszego kucharza Bartka, który ma wieloletnie doświadczenie w branży kulinarnej. Nasze menu, które Wam oferujemy zostało przetestowane w domowych warunkach, by nie było wątpliwości, że Tobie też danie się uda, w oparciu o nasze przepisy.

Nasze Paczki są pakowane w kartony papierowe lub torby papierowe, spełniające wszystkie adekwatne atesty. Opakowanie plastikowe stosujemy tylko, gdy jest do konieczne (np. do próżniowego pakowania ryb i mięsa). Stale pracujemy nad wprowadzaniem biodegradowalnych opakowań i wspieramy w tej pracy naszych dostawców. Dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować ilość użytych opakowań. Kartony papierowe możesz nam zwrócić przy następnej dostawie w celu ponownego wykorzystania (jeśli ich stan na to pozwala) lub możesz je wykorzystać w domu np. jako kartony przeprowadzkowe, do  archiwum domowego lub na zabawki dla dzieci. Spytajcie swoje dzieci, one królują w kwestii kreatywności i ponownego. wykorzystania kartonów

Tak, ale z zachowaniem 7 dniowego wyprzedzenia czasowego.

  • Subskrypcja zostaje zawarta na czas nieokreślony, czyli bezterminowo. Masz możliwość rezygnacji z Subskrypcji w dowolnym czasie.
  • Subskrypcja polega na tym, że w każdym tygodniu obowiązywania Subskrypcji, otrzymujesz wybraną przez siebie Paczkę. Subskrypcję możesz zamówić z dostawą raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Masz możliwość Subskrypcji więcej niż jednej Paczki.
  • Masz możliwość ustawienie startu diety (pierwsza dostawa) oraz godziny dostaw. Pierwsza opłata pobierana jest w chwili złożenia zamówienia, a każda kolejna pobierana jest na dwa dni przed wysyłką kolejnej paczki.
  • W przypadku rezygnacji po pobraniu opłaty subskrypcyjnej i przed dostawą Paczki w ramach opłaty, przyjmujemy takie Zamówienie do realizacji, jako ostatnie Zamówienie realizowane w ramach Subskrypcji.
  • Masz możliwość samodzielnej zmiany adresu paczki z poziomu panelu klienta. Nowy adres będzie aktywny wraz z nowym okresem rozliczeniowym.

Aby zrezygnować z subskrypcji musisz zatrzymać automatyczne odnawianie subskrypcji. Aby to zrobić wejdź do panelu klienta, przejdź do zakładki Diety, następnie wybierz dietę, z której chcesz zrezygnować i kliknij zarządzaj. W kolejnym widoku znajdziesz przycisk Wyłącz automatyczne odnawianie subskrypcji. Klikając w przycisk, blokujesz możliwość pobierania środków pieniężnych z Twojego konta. W chwili kiedy system nie zdoła pobrać środków, subskrypcja ulegnie zakończeniu.

Czy dostawa jest dodatkowo płatna?

Nie. Nasze dostawy są zawsze bezpłatne.

W jakie dni i godziny dostarczane są Paczki?

W zależności od lokalizacji, dostawy są realizowane w piątki (w godz. 17.00-22.00) lub soboty (9.00-20.00).

Czy muszę być w domu w trakcie dostawy?

Jeśli uprzedzisz nasz poprzez Panel Klienta, że nie będzie Cię w domu, możemy przekazać Paczkę innej osobie pod wskazanym adresem lub zostawić na ew. ochronie lub w portierni.

W jaki sposób Paczki są transportowane i dostarczane?

Wszystkie Paczki są pakowane w warunkach chłodniczych, tj. prz temp 8 stopni. Zachowujemy łańcuch termiczny podczas transportu poprzez dostawy samochodami z chłodnią. Produkty wrażliwsze (np. mięso, drób) pakujemy próżniowo.

Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Koszyk